זכור אותי
רישום לאתר ?שכחתי סיסמא
08 May

רוני מעיין

Posted in:

רוני מעיין- צייר ואדריכל.

 

thats me

 

אני בן 71, תושב מודיעין 13 שנים, אדריכל במקצועי. אני מצייר מאז הייתי ילד. אני אב לבת ולבן, וסבא לשתי נכדות ולשני נכדים. נשוי לזמרת עירית דותן ("תנו לנו יד ונלך").
כאדריכל אני קרוב מאוד בעיסוקי לתחום הציור - אני מעצב בנינים ומאייר אותם בתלת מימד, לצרכי תכנון או פרסום. עיקר לקוחותיי בתחום זה הוא אדריכלים, מהנדסים, חברות בניה ומפרסמים.
כצייר, אני מושפע מיצירותיי האדריכליות, העיצוב התלת ממדי בעזרת המחשב, והאפשרויות הגרפיות של המחשב. אני מחפש דרך לשלב בין גרפיקה ממוחשבת, הניתנת ל"ייצור המוני" ובין ציור של אוריגינלים חד-פעמיים.

הנושאים האהובים עלי הם ריאליזם פנטסטי, סוריאליזם וציור של חלומות וסמלים, פיגורטיבי, פורטרטים, דומם וטבע.
תחום נוסף שאני יוצר בו הוא ציור קולאז'ים של בדים וחוטים. זה אופן ביטוי אמנותי של אסמבלאז' - הרכבה יחד - של אריגים וחוטים מסוגים שונים אשר מחליפים את הצבע. אופן יצירה זה הוא מיוחד במינו כי הצייר יכול "לחשב" אינטואיטיבית את הצורות שתיווצרנה מאופן הדבקת הבדים והחוטים על הנייר, החוטים בצבעים ועוביים שונים מחליפים את הקו המצויר, כך שהיד צריכה להיות מיומנת ביצירת הקו. אפשר גם להתחרט, "לתלוש" את ה"קו" ולהדביקו אחרת...

תחום אמנותי זה למדתי מאמי, הציירת אלה רעיוני, בתקופה שגדלתי בבית הורי האמנים בחיפה ואח"כ בכפר האומנים עין-הוד (אבי שמואל, היה צייר אבסטראקט ונמנה על קבוצת "אופקים חדשים"). בקיץ 1995, כשלושה חדשים לפני רצח רבין, ציירתי בסגנון זה את שמעון פרס, אז שר החוץ, והגשתי לו את הציור כשי בלשכתו, יחד עם רעייתי עירית. הוא אף תלה את הציור על הקיר בנוכחותנו. ראוי לציין, שבמסגרת עבודתי בתחום ההדמיות ביצעתי את אחת ההדמיות לגרסאות הראשונות של "מרכז פרס לשלום".

פרטי התקשרות:
אימייל – ronymaayan@gmail.com
טל: 08-9713450
נייד: 050-5543616


Comments are closed.

s2Member®